Hoppa till huvudnavigeringen

Direkt till innehållet

Tom Packalén

Tom Packalén

Nuvarande riksdagsledamot

Sannfinländarnas riksdagsgrupp

Riksdagsledamot   20.04.2011–

Telefon:

09 432 3136

E-post:

tom.packalen(at)riksdagen.fi

Webbplats:

Yrke / titel:

kommissarie, företagare

Valkrets:

Helsingfors valkrets 20.04.2011–

Riksdagsuppdrag:

Grundlagsutskottet (ersättare) 03.04.2020–
Utrikesutskottet (medlem) 09.06.2015–
Försvarsutskottet (ersättare) 30.06.2017–
Finlands delegation i OSSE:s parlamentariska församling (ersättare) 18.06.2019–
Finlands delegation i Natos parlamentariska församling (medlem) 21.05.2019–

Ledamotsassistent:

Aleksi Niskanen,
Telefon: 09 432 4136
E-post: aleksi.niskanen(at)riksdagen.fi