Skip main navigation

Direct link to content

Pauli Kiuru

Pauli Kiuru

Current Member of Parliament

Parliamentary Group of the National Coalition Party

Member of Parliament   20.04.2011–

Telephone:

09 432 3071

E-mail:

pauli.kiuru(at)parliament.fi

Home page:

Profession / Title:

Master of Arts, Master of Business Administration

Electoral district:

Electoral District of Pirkanmaa 20.04.2011–

Present memberships in committees:

Audit Committee (member) 18.06.2019–
Legal Affairs Committee (deputy member) 18.06.2019–
Intelligence Supervision Committee (member) 26.06.2019–
Board of the Library of Parliament (Chair) 09.06.2015–