Siirry sisältöön

Arja Juvonen

Arja Juvonen

Nykyinen kansanedustaja

Perussuomalaisten eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3060

Sähköposti:

arja.juvonen(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

geronomi (AMK), kansanedustaja

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 20.04.2011–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Kansliatoimikunta (jäsen) 18.10.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 09.06.2015–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (2. varapuheenjohtaja) 23.04.2019–
  • Perussuomalaisten eduskuntaryhmä, työvaliokunta (2. varapuheenjohtaja) 23.04.2019–

Avustaja:

Heidi Mäntylä,  
Puhelin: 09 432 4060, 050 472 0031
Sähköposti: heidi.mantyla(at)eduskunta.fi