Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Veronica Rehn-Kivi

Veronica Rehn-Kivi

Nykyinen kansanedustaja

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   09.08.2016–

Puhelin:

09 432 3027

Sähköposti:

veronica.rehn-kivi(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

arkkitehti, rakennusvalvontajohtaja

Vaalipiiri:

Uudenmaan vaalipiiri 09.08.2016–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 12.10.2021–
Liikennejaosto (jäsen) 15.10.2021–
Kunta- ja terveysjaosto (lisäjäsen) 15.10.2021–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 26.06.2019–

Avustaja:

Rosanna Blomster,  
Puhelin: 09 432 4137
Sähköposti: rosanna.blomster(at)eduskunta.fi