Siirry sisältöön

Veronika Honkasalo

Veronika Honkasalo

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3037
Sähköposti:
veronika.honkasalo(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
dosentti, nuorisotutkija
Vaalipiiri:
Helsingin vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Hallintovaliokunta (varajäsen) 02.05.2019–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 02.05.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Avustaja:
Varpu Jutila, eduskuntaryhmän avustaja
Puhelin: 09 432 4037, 050 400 5141
Sähköposti: varpu.jutila(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot