Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Aki Lindén

Aki Lindén

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3122

Sähköposti:

aki.linden(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

erikoislääkäri, valtiotieteen maisteri

Vaalipiiri:

Varsinais-Suomen vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 11.11.2022–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • perhe- ja peruspalveluministeri (Marin) 04.02.2022–05.10.2022

Avustaja:

Joanna Ahola,  
Puhelin: 09 432 4111, 050 342 1394
Sähköposti: joanna.ahola(at)eduskunta.fi