Siirry sisältöön

Hanna Huttunen

Hanna Huttunen

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3077
Sähköposti:
hanna.huttunen(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
yrittäjä, metsätalousinsinööri
Vaalipiiri:
Savo-Karjalan vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Hallintovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Lakivaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Avustaja:
Jere Nuutinen,  
Puhelin: 050 313 4443
Sähköposti: jere.nuutinen(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot