Siirry sisältöön

Janne Heikkinen

Janne Heikkinen

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   17.04.2019–

Puhelin:
09 432 3048
Sähköposti:
janne.heikkinen(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
yhteiskuntatieteiden maisteri, viestinnän suunnittelija
Vaalipiiri:
Oulun vaalipiiri 17.04.2019–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Suomen itsenäisyyden juhlarahaston hallintoneuvosto (jäsen) 20.02.2020–
Välimeri-unionin parlamentaarinen yleiskokous (jäsen) 19.06.2019–
Avustaja:
Mikko Laakso,  
Puhelin: 09 432 4048
Sähköposti: mikko.laakso(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot