Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Sirpa Pietikäinen

Sirpa Pietikäinen

Kansanedustajana   26.03.1983–18.03.2003

Ammatti / arvo:

kauppatieteiden maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ympäristöministeri (Aho) 26.04.1991–12.04.1995