Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Arto Satonen

Arto Satonen

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   19.03.2003–

Puhelin:

09 432 3110

Sähköposti:

arto.satonen(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

opettaja, yrittäjä

Vaalipiiri:

Pirkanmaan vaalipiiri 19.03.2003–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 29.09.2021–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 13.09.2016–, (Puheenjohtaja) 17.09.2019–, (Varapuheenjohtaja) 2016–16.09.2019

Avustaja:

Noora Kalli,  
Puhelin: 09 432 4110
Sähköposti: noora.kalli(at)eduskunta.fi