Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Tuula Väätäinen

Tuula Väätäinen

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   19.03.2003–21.04.2015, 17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3189

Sähköposti:

tuula.vaatainen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

erikoissairaanhoitaja, perheterapeutti

Vaalipiiri:

Savo-Karjalan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Perustuslakivaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Puolustusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Talousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, työvaliokunta (jäsen) 27.06.2019–

Avustaja:

Petteri Nurmi,  
Puhelin: 09 432 4192, 050 339 4365
Sähköposti: petteri.nurmi(at)eduskunta.fi