Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Heli Järvinen

Heli Järvinen

Nykyinen kansanedustaja

Vihreä eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007–19.04.2011, 22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3053

Sähköposti:

heli.jarvinen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

yhteiskuntatieteiden maisteri, toimittaja

Vaalipiiri:

Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Kansliatoimikunta (varajäsen) 02.05.2019–
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Maatalousjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 06.09.2019–
Asunto- ja ympäristöjaosto (Puheenjohtaja) 06.09.2019–
Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 26.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Välimeri-unionin parlamentaarinen yleiskokous (varajäsen) 19.06.2019–
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (Puheenjohtaja) 10.09.2019–

Avustaja:

Heikki Härkönen,  
Puhelin: 050 595 8968
Sähköposti: heikki.harkonen(at)eduskunta.fi