Skip main navigation

Direct link to content

Johanna Ojala-Niemelä

Johanna Ojala-Niemelä

Current Member of Parliament

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Member of Parliament   21.03.2007–

Telephone:

09 432 3157

E-mail:

johanna.ojala-niemela(at)eduskunta.fi

Profession / Title:

varatuomari, ulkomaankaupan merkonomi

Electoral district:

Lapin vaalipiiri 21.03.2007–

Present memberships in committees:

Puhemiesneuvosto (jäsen) 02.06.2021–
Perustuslakivaliokunta (jäsen) 01.06.2021–, (Puheenjohtaja) 02.06.2021–
Tarkastusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiön valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 02.06.2021–

Assistant:

Katariina Henttonen,  
Telephone:  
E-mail: katariina.henttonen(at)eduskunta.fi